pátek 19. září 2014

iHNed News - Byznys

Banky nemají zájem o nový úvěrový program ECB. Podle ekonomů je to masivní zklamání

Centrální banka eurozóny nabídla v novém úvěrovém programu půjčky v celkové hodnotě 400 miliard eur. Banky si v první části ale nepůjčily ani 100 miliard a analytici to považují za velké zklamání. Program má pokračovat v prosinci.

Jakub Vágner a podnikatel Robert Schönfeld rozjíždějí rybářský byznys

Popularizátor rybářství Jakub Vágner se s byznysmenem a filantropem Robertem Schönfeldem pouští do podnikání. Vedle chovu sladkovodních ryb se budou zaměřovat i na sportovní rybolov a plánují budovat v Česku resorty pro rybáře a jejich rodiny.

Jablonecké obří mobily se opět hlásí o slovo. Prodávat se začne novinka s Androidem

Jablonecká firma Jablotron, která se proslavila obřími mobily podobnými pevným linkám, má v nabídce nový přírůstek. Je jím model s dotykovou obrazovkou a operačním systémem Android. Jeho předchůdců se prodalo více než milion, mířili hlavně do zahraničí.

Zájem firem o úvěry znovu roste, říká šéf Komerční banky. Zvětšuje se i spotřeba

V některých odvětvích opět roste zájem firem o úvěry. Podle generálního ředitele Komerční banky Alberta Le Dirac'ha nebyl tento trend v prvním pololetí letošního roku příliš patrný, ale nyní zájem o financování znovu roste.

Mlékárna Olma hlásí rekordní tržby. Loni meziročně vzrostly na 3,36 miliardy

Mlékárna Olma z holdingu Agrofert ministra financí Andreje Babiše hlásí rekordní tržby. Loni je meziročně zvýšila o deset procent, a to na 3,36 miliardy korun. Tržby Olmy ženou vzhůru rostoucí prodeje jogurtů a roztíratelných tuků.

Hyundai koupilo pro své sídlo pozemek za deset miliard dolarů. Bude v něm i zábavní park

Automobilka Hyundai chce své sídlo v Jižní Koreji přestěhovat do tamější luxusní čtvrti Gangnam. Jen za pozemek ale v dražbě dala deset miliard dolarů. Investoři společnosti mluví o plýtvání penězi a akcie firmy prudce poklesly.

Žádné komentáře:

Okomentovat