pondělí 15. září 2014

iHNed News - Byznys

Americké firmy se necítí v Číně vítány. Stěžují si na neférová vyšetřování


Řada amerických firem v Číně je nucena přehodnotit své dlouhodobé plány. Cítí se v této zemi nepříjemně a mají pocit, že vláda prezidenta Si Ťin-pchinga s nimi jedná neférově. Nejvíce si stěžují na údajně nespravedlivá vyšetřování.

ERÚ připravuje přísnou vyhlášku. Plynaři by měli mít zásoby na celou zimu


V souvislosti s ukrajinskou krizí připravuje Energetický regulační úřad vyhlášku, která zpřísní pravidla pro české plynaře. Zásoby plynu na jeden měsíc už nebudou stačit, nově by ho mělo být dost na celou zimu. Oznámila to šéfka ERÚ Alena Vitásková.

Zemědělci požadují kvůli ruským sankcím kompenzace ve výši 21 milionů, řekl Jurečka


Čeští zemědělci už podali 23 žádostí o kompenzace za ruské embargo na dovoz potravin. Celkem tak požadují 21 milionů korun. Ministr Jurečka proto požádá Evropskou komisi, aby zvýšila částku, kterou má na pomoc zemědělcům, kteří trpí sankcemi, poskytnout.

EKONOM: Českým firmám hrozí ztráta důvěry, říká šéf Komory SNS Petříček


Hospodářská komora udělala průzkum, jak se podnikatelé dívají na sankce. Některé společnosti se sankcemi souhlasí, nicméně zhruba 85 procent je proti, říká generální manažer SNS Václav Petříček.

Air France zruší v pondělí 60 procent letů. Kvůli stávce pilotů, která může trvat celý týden


Air France zajistí v pondělí pouze 40 procent svých letů. Šedesát procent pilotů společnosti bude totiž stávkovat. Nesouhlasí s plány na snižování nákladů, a ve stávce by proto chtěli zůstat možná až do 18. nebo 22. září.

Agrofert se veze na AdBlue. Míchá močovinu s vodou a lije ji do motorů


Spotřeba směsi vody a močoviny nazývaná AdBlue, která u aut snižuje emise, se má za deset let více než trojnásobně zvýšit. Agrofert Andreje Babiše bude u toho. Už nyní má skupina v oblasti AdBlue roční obrat kolem čtyř miliard korun.

Košile značky Vavi z Vimperka nosí Václav Klaus i manažeři ze skupiny J&T


Zapomeňte na košile, na nichž svítí logo hráče póla či bílo-červený obdélníček Tommyho Hilfigera. Řada českých manažerů i diplomatů, včetně exprezidenta Klause, nosí košile značky Vavi. Ryze českou firmu založila dámská krejčová Věra Vávrová v roce 1990 ve Vimperku.

Absolventi jsou stále hůře připraveni. Školy jsou moc mírné, říká personalistka


Nedávný průzkum Národního ústavu pro vzdělávání ukazuje, že zaměstnavatelé jsou stále méně spokojení s absolventy, kteří se k nim hlásí do práce. Oproti předchozím letům se zhoršili v komunikaci i ve vůli učit se. Personalistka Jitka Součková vysvětluje proč.

Žádné komentáře:

Okomentovat