úterý 9. září 2014

iHNed News - Byznys

Kellner přišel o procento v ruském Polymetalu. Hodnota jeho podílu klesla o miliardu

Podíl skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera v ruském těžaři drahých kovů se naředil poté, co akcionáři Polymetalu dokončili nákup zlatých dolů v Kazachstánu. Kellner má tak v Polymetalu o procento méně, což znamená, že hodnota jeho podílu klesla o miliardu korun.

Absolvent daroval Harvardu rekordních 350 milionů dolarů. Na výzkum eboly i obezity

Nejstarší a nejbohatší univerzita v USA obdržela rekordní finanční dar. Celkem 350 milionů dolarů jí prostřednictvím nadace na podporu vysokoškolského vzdělávání věnoval její absolvent Gerald Chan. Příspěvek putuje na fakultu veřejného zdraví.

Hodnota Facebooku přesáhla 200 miliard dolarů. Investoři ho cení víc než IBM nebo Intel

Strategie zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga ve skupování firem se vyplácí. Investory zajímají jeho akcie více po nákupu Instagramu nebo WhatsApp a jejich cena roste. Roste tak i celková cena Facebooku, která je vyšší než čtyři biliony korun.

Vzniká nový lídr trhu: Poskytovatel paywallu Piano Media se spojuje s americkou konkurencí

Původně slovensko-český start-up Piano Media, který zajišťuje digitálním vydavatelům možnosti předplatného, se spojil s největším dodavatelem paywallů v USA. Firma se připravuje na expanzi do Latinské Ameriky a Asie.

Inflace v srpnu oproti minulému roku vzrostla o 0,6 procenta. Meziměsíčně ale klesla

Ve srovnání s červencem spotřebitelské ceny v srpnu klesly o 0,1 procenta. Nicméně meziročně inflace stoupla. Mohou za to dražší potraviny nebo nealkoholické nápoje. Celkově rostly oproti minulému roku nejvíce ceny služeb, a to o 1,2 procenta.


Žádné komentáře:

Okomentovat