pátek 12. září 2014

iHNed News - Byznys

Výroba nové Fabie má skončit už za pět let. Životní cykly jiných vozů jsou přitom delší


Nová generace modelu Fabia, která se ještě ani neprodává, by mohla být škodovkou, která pobude na trhu nejkratší dobu. Podle původního plánu by se měla vyrábět jen do roku 2019, Škoda ale bojuje o prodloužení výroby o rok nebo dva.

Apple hlásí rekordní objednávky iPhonu 6. Zákazníci si počkají až čtyři týdny


O nový iPhone 6 Plus a iPhone 6 je v předprodeji rekordní zájem. Oznámila to společnost Apple, neuvedla však zatím, kolik kusů už prodala. Zájemci si kvůli technickým problémům museli počkat několik hodin po oficiálním spuštění předprodeje.

Ničíte nám byznys, píší zástupci cestovního ruchu primátorovi Hudečkovi. Zrušil družbu s Moskvou


Letos jde o již druhou vlnu poklesu zájmu ruských turistů o Prahu. Už v prvním čtvrtletí se hoteliéři potýkali s dopadem, který na cestovní ruch mělo napětí mezi Ruskem a Západem kvůli vyhrocené situaci na Ukrajině.

Do hry o pohledávku ČEB za 168 milionů eur vstoupili kontroverzní podnikatelé z Krymu


Česká exportní banka vyhlásila tendr na prodej pohledávky slovenské ocelárny Slovakia Steel Mills za 168 milionů eur. Do druhého kola se přihlásili i podnikatelé, kteří těžili z dobrých vztahů s administrativou exprezidenta Janukovyče.

Itálie sklouzla poprvé po 55 letech do deflace. Ceny v obchodech se začaly snižovat


Spotřebitelské ceny v Itálii meziročně klesly o 0,1 procenta. Poprvé po 55 letech tak zaznamenaly deflaci. Kromě toho italská ekonomika podle centrální banky klesla od roku 2007 o devět procent a letos se HDP snižovalo v obou čtvrtletích.

Výkonný ředitel OKD Ekmark: Sloučíme dva doly a prokopeme se k uhlí v Polsku


Výkonný ředitel OKD Dale R. Ekmark hledá cesty, jak prodloužit život firmy. Od nového roku sloučí dva doly a zkouší novou metodu těžby uhlí. "Šance, že by se věci mohly změnit k horšímu, v podstatě nejsou," říká optimisticky o budoucnosti OKD.

Sklad Amazonu v Dobrovízi se staví, o druhé obří hale se v Česku jedná


Největší samostatnou průmyslovou nemovitostí určenou k pronájmu bude v tuzemsku sklad internetové firmy Amazon v Dobrovízi. Bude odpovídat velikosti 13 fotbalových hřišť. Podporu investici vyjádřili vedle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka také například středočeský hejtman Miloš Petera.

Žádné komentáře:

Okomentovat