čtvrtek 18. září 2014

Krátce z ihned.cz

Tůma: Do vedení bank míří "Ajťáci". S novými službami chtějí banky posílit bezpečnost

Banky se učí pracovat s daty o klientech a mají ambici nabídnout malým skupinám klientů on-line služby šité na míru. Nové technologie přinášejí pohodlné služby, zároveň ale větší nutnost ochrany před kyber kriminalitou, říká Zdeněk Tůma z KPMG.

Zakladatelé Googlu si loni vydělali jen dolar, nejvíce bral generální ředitel Oracle

Někteří top manažeři se rozhodli pobírat plat ve výši jednoho dolaru ročně. Ne všichni ale nakonec loni obdrželi na svůj účet v přepočtu něco málo přes 21 korun. Mnozí z nich si tuto částku vykompenzovali na odměnách nebo bonusech.

Baťovo město slaví 120leté výročí. Rachot strojů už z něj zmizel

Rodinná firma, kterou založil Tomáš Baťa před 120 lety, působí v 90 zemích světa, kde má desítky továren. Teď se však vrací ke kořenům. U Zlína posílí výrobu i administrativu.

Dolarových miliardářů je na světě nejvíc v historii. Vzrostlo i jejich jmění

Na světě za loňský rok přibylo 155 dolarových miliardářů, což znamená, že tento "klub superbohatých" je nejpočetnější v historii. Aby toho nebylo málo, o 12 procent meziročně vzrostl i majetek, který ovládají.

Stínování manažerů: Deset dní ve firmě změní nejen studenta, ale i šéfa

Projekt Stínování manažerů vstupuje do 23. ročníku. Už nyní se mohou vysokoškoláci, kteří mají o stáž zájem, hlásit. "Každý desátý student dostává ve firmě pracovní nabídku," uvádí výkonná ředitelka společnosti Business Leader Forum Iva Petříčková.

Úrokové sazby hypoték rekordně klesly na 2,65 procenta. Opadá i zájem o půjčky na bydlení

V poklesu pokračovaly úrokové sazby hypoték i v srpnu. Nový rekord tak zní 2,65 procenta. Oproti předchozímu měsíci ale výrazně klesl i počet lidí, kteří hypotéku uzavřeli. Bylo jich jen šest a půl tisíce.

Čupr představil svůj on-line supermarket Rohlík.cz, slibuje si od něj miliardový obrat do dvou let

Potraviny představují mezinárodně stále rostoucí segment, který jen v Česku představuje pětisetmiliardový obrat ročně. V on-line prostředí jde ale o neprobádané území. Tato úvaha vedla zakladatele Slevomatu Tomáše Čupra ke spuštění nové služby rozvozu potravin Rohlík.cz. Služba bude využívat logistiku už zavedeného projektu Dámejídlo.cz, dodavatelským partnerským řetězcem se stalo Makro.

Nepovedené smartphony táhnou Sony do mnohamiliardové ztráty. Nevyplatí ani dividendu

Na 45 miliard korun zvýšil odhad čisté ztráty za aktuální finanční rok japonský výrobce elektroniky Sony. Do problémů, kvůli kterým ani nevyplatí dividendu, dostaly firmu především špatné prodeje chytrých telefonů.

Obchody s nemovitostmi kvetou, nakupují Rusové. Převzali i dva pražské luxusní hotely

Hotel Augustine na pražské Malé Straně i budova City Tower na Pankráci změnily tento rok vlastníka. Letošní byznys s komerčními realitami bude podle expertů první nebo druhý nejvyšší v historii a jeho objem zřejmě přesáhne dvě miliardy eur.

Potvrzeno. Widerstrom se stane šéfem Fortuny, Haluza odejde na konci roku

Sázková společnost Fortuna potvrdila zprávu, která se v úterý večer krátce objevila na webu firmy a potom byla stažena. Radima Haluzu nahradí v čele Fortuny a jejího představenstva Per Widerstrom. Haluza odejde na konci roku.

Banky vtrhnou do nových oborů. Využijí data o klientech a nabídnou jim i dům či auto

Finanční dům má dost informací o tom, jak klienti nakupují, a může tak pro konkrétního zákazníka najít lepší nabídku. „Nasadit takovou službu nám netrvá déle než půl až tři čtvrtě roku, říká šéf IT oddělení ČSOB Radek Hájek.

Žádné komentáře:

Okomentovat